NL

DM Sans

Een geometrische sans met weinig contrast, een as voor optische grootte van 9 tot 40 en een gewichtsas tot 1000.

Sans serif 18 stijlen · variabel door Colophon Foundry OFL

DM Sans is een geometrische sans serif van Colophon Foundry, getekend met weinig lijncontrast voor kleine tekstformaten. DM Sans is een variabel font met negen benoemde gewichten van Thin tot Black, bijbehorende cursieven en een as voor optische grootte van 9 tot 40. Het is uitgebracht onder de SIL Open Font License 1.1 en past bij interfaces en lopende tekst.

Voorbeeld van het font DM Sans
Voorbeeld door trendhub gemaakt op basis van de fontbestanden.
Ontwerper
Colophon Foundry
Classificatie
Sans serif
Licentie
SIL Open Font License 1.1
Stijlen
18 9 gewichten, met cursief
Variabel font
Ja Optische grootte 9–40, Gewicht 100–1000
Glyphs
486
Gecontroleerde talen
24 bekijk de lijst
Laatst bijgewerkt
versie 4.004;gftools[0.9.30]

Officiële bron: Google Fonts. De gegevens op deze pagina komen uit de fontbestanden en uit de gepubliceerde gegevens van de bron.

DM Sans uitproberen

Voorbeeldtekst

Typ over het voorbeeld om je eigen woorden te testen. Het voorbeeld laadt een Latijnse subset van DM Sans; de download bevat de volledige bestanden.

Specimen van het font DM Sans
Specimen van DM Sans: alfabet, cijfers en gewichten. Afbeelding door trendhub gemaakt op basis van de fontbestanden.

Gewichten en stijlen

  • Thin 100DM Sans Thin Thin Italic
  • ExtraLight 200DM Sans ExtraLight ExtraLight Italic
  • Light 300DM Sans Light Light Italic
  • Regular 400DM Sans Regular Cursief
  • Medium 500DM Sans Medium Medium Italic
  • SemiBold 600DM Sans SemiBold SemiBold Italic
  • Bold 700DM Sans Bold Bold Italic
  • ExtraBold 800DM Sans ExtraBold ExtraBold Italic
  • Black 900DM Sans Black Black Italic

DM Sans is een variabel font: de download bevat het hele gewichtsbereik in één bestand per stijl, en de benoemde gewichten hierboven zijn posities binnen dat bereik.

Over DM Sans

DM Sans is een geometrische sans serif met weinig lijncontrast, bedoeld voor kleinere tekstformaten. Het specimen toont een ronde o, een a met twee verdiepingen, een g met één verdieping en ronde punten op de i en j. Colophon Foundry ontwierp het, uitgaand van het Latijnse deel van Poppins van Indian Type Foundry, en de naamtabel van het font noemt ook Jonny Pinhorn. Een update van mei 2023 verbreedde het gewichtsbereik en voegde een as voor optische grootte toe, zodat de familie nu een variabel font is met twee assen: gewicht van 100 tot 1000 en optische grootte van 9 tot 40. Negen benoemde gewichten, van Thin 100 tot Black 900, hebben elk een cursief, samen 18 stijlen. De fonts bevatten 486 glyphs voor Latin en Latin Extended en zijn uitgebracht onder de SIL Open Font License 1.1.

Waar DM Sans goed werkt

Interfacetekst
De as voor optische grootte begint bij 9, dus labels, hints en formuliervelden kunnen de vormen gebruiken die voor zeer kleine formaten zijn getekend.
Lopende tekst op websites
Weinig contrast houdt de lijnen op tekstformaten gelijkmatig, en Regular met zijn cursief dekt lopende tekst en nadruk.
Koppen op landingspagina’s
De gewichtsas loopt voorbij Black 900 tot 1000, zodat koppen een zwaardere instelling krijgen dan de benoemde gewichten bieden.
Productbranding
Met negen benoemde gewichten en cursieven kan één familie een woordmerk, koppen en kleine lettertjes aan.
Slides en rapporten
Ronde geometrische vormen blijven leesbaar bij projectie, en met de twee variabele bestanden blijft een gedeeld sjabloon klein.

Glyphs

!"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>?@ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghijklmnopqrstuvwxyz{|}~¡¢

Latijnse en uitgebreid Latijnse tekens in de voorbeeldsubset; de volledige familie heeft 486 glyphs.

Taalondersteuning

De familie bevat de basisletters waarmee deze talen worden geschreven:

  • Engels
  • Frans
  • Duits
  • Spaans
  • Portugees
  • Italiaans
  • Nederlands
  • Zweeds
  • Noors
  • Deens
  • Fins
  • IJslands
  • Catalaans
  • Turks
  • Pools
  • Tsjechisch
  • Slowaaks
  • Hongaars
  • Roemeens
  • Kroatisch
  • Sloveens
  • Litouws
  • Lets
  • Estisch

Tekensets in de bestanden: latin, latin-ext. De talenlijst is een controle of de benodigde letters in het font zitten, geen belofte over de typografische kwaliteit in elke taal.

Licentie

SIL Open Font License 1.1Copyright 2014 The DM Sans Project Authors (https://github.com/googlefonts/dm-fonts)

Wat de licentie toestaat

  • Je mag de fonts gebruiken voor persoonlijk en commercieel werk, in print, op het web en in apps.
  • Je mag de fonts aanpassen en er nieuwe versies van maken.
  • Je mag de fonts verder verspreiden, los of samen met software, zolang de licentietekst en de copyrightvermelding erbij zitten.

Voorwaarden

  • De fonts mogen niet los worden verkocht.
  • Een aangepaste versie moet onder dezelfde licentie blijven en mag geen Reserved Font Name gebruiken zonder toestemming van de rechthebbende.
  • De namen van de makers mogen zonder toestemming niet worden gebruikt om een aangepaste versie te promoten.

Dit is een korte samenvatting, geen juridisch advies. De licentietekst is bepalend: lees de volledige tekst van OFL. Een kopie zit in de download.

Fonts die passen bij DM Sans

DM Serif Display Display

Beide komen uit de DM-serie van Colophon Foundry: DM Serif Display neemt grote koppen voor zijn rekening, terwijl DM Sans, getekend voor kleine formaten, de tekst zet.

De suggesties volgen uit eenvoudige regels op de gegevens: een contrasterende classificatie en genoeg gewichten voor lopende tekst. Ze zijn een vertrekpunt, geen oordeel.

DM Sans op het web gebruiken

Download de familie, zet de bestanden op je eigen site en declareer ze in CSS. Link niet naar de bestanden op trendhub.net: de voorbeeldbestanden hier zijn subsets en hun adressen veranderen.

CSS, op je eigen server
@font-face {
  font-family: "DM Sans";
  src: url("/assets/fonts/DMSans-Italic-VariableFont_opsz%2Cwght.ttf") format("truetype");
  font-weight: 100 1000;
  font-style: italic;
  font-display: swap;
}
@font-face {
  font-family: "DM Sans";
  src: url("/assets/fonts/DMSans-VariableFont_opsz%2Cwght.ttf") format("truetype");
  font-weight: 100 1000;
  font-style: normal;
  font-display: swap;
}

body {
  font-family: "DM Sans", sans-serif;
}

Of laad het vanaf de officiële bron. Google Fonts levert DM Sans met deze code:

HTML, Google Fonts

Goed om te weten

De as gaat tot 1000
De gewichtsas eindigt bij 1000, één stap boven Black 900; de hier genoemde benoemde gewichten stoppen bij Black.
Optische grootte van 9 tot 40
Software met automatische optische grootte kiest de waarde op basis van de lettergrootte; elders kun je hem handmatig instellen.
Alleen Latin en Latin Extended
De 486 glyphs dekken West- en Midden-Europese talen. Cyrillisch, Grieks en Vietnamees zitten er niet in.

Veelgestelde vragen

Is DM Sans gratis voor commercieel gebruik?

Ja, onder de SIL Open Font License 1.1. DM Sans mag je gebruiken, aanpassen en doorgeven in persoonlijk en commercieel werk, maar de fontbestanden mogen niet los worden verkocht en afgeleide fonts blijven onder dezelfde licentie. Lees de licentietekst voor de exacte voorwaarden.

Wie heeft DM Sans ontworpen?

DM Sans is ontworpen door Colophon Foundry, dat uitging van het Latijnse deel van Poppins van Indian Type Foundry. De naamtabel van het font noemt ook Jonny Pinhorn.

Hoeveel gewichten heeft DM Sans?

DM Sans heeft negen benoemde gewichten, van Thin 100 tot Black 900, elk met een cursief, samen 18 stijlen. De variabele gewichtsas reikt tot 1000.

Is DM Sans een variabel font?

Ja. DM Sans is een variabel font met een gewichtsas van 100 tot 1000 en een as voor optische grootte van 9 tot 40.

Welke talen ondersteunt DM Sans?

DM Sans bevat de letters voor het Engels en andere talen met het Latijnse alfabet, zoals Frans, Duits, Spaans, Turks, Pools en Roemeens. Cyrillisch en Grieks ontbreken.

Reacties

Nog geen reacties. Heb je DM Sans gebruikt? Vertel andere lezers hoe het ging.

Reageer

Reacties worden gecontroleerd voordat ze verschijnen. Links worden gemarkeerd als gebruikerscontent.

Collecties met DM Sans

  • Heldere schreefloze fonts voor app-interfaces

    Schreefloze fontfamilies met een open licentie die duidelijk blijven in knoppen, menu’s, tabellen en instellingenschermen, met de gewichten die een interface nodig heeft.

  • Geometrische schreefloze fonts

    Schreefloze families gebouwd op cirkels, rechte lijnen en gelijkmatige lijnen, van ontwerpen geïnspireerd op de jaren twintig tot actuele merklettertypes.

Vergelijkbare fonts

Andere families in dezelfde classificatie, gesorteerd op gedeelde gebruikstags. Alle fonts in de stijl sans serif